Αρκετοί αθλητές του συλλόγου έλαβαν μέρος σε αγώνες κλειστού στίβου το Σαββατοκύριακο 15-16 Φεβρουαρίου 2020

Η Νοράγια Τζόνσον σε αγώνες στο Albuquerque,NM σε κλειστό στίβο αγωνίστηκε με τα χρώματα του του Πανεπιστημίου της και στην δεύτερη κούρσα της σε κλειστό στίβο πέτυχε 57.20 κερδίζοντας την πρώτη θέση στα 400μ.

Παρακολουθήστε το βίντεο με την κούρσα της:

Παναγιώτα Δόση

Στην ημερίδα Κλειστού στίβου που έγινε στο ΣΕΦ την Κυριακή, η Παναγιώτα Δόση πέρασε το 1.80μ στο ύψος, άφησε το 1.82μ και δοκίμασε στο 1.84μ για νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ Νεανίδων. Πήρε την 3η θέση μετά τις Ρέτζιου και Ζιάκα με διαφορά προσπαθειών.

Μαρίτα Αργυρού

Στους ίδιους αγώνες η Μαρίτα Αργυρού σημείωσε 25.37 στα 200μ τερματίζοντας 2η στην σειρά της και 3η στη γενική κατάταξη ενώ η Έλενα Τσαλουκίδου ήταν 2η στην 1η σειρά και 5η στην γενική κατάταξη με 25.97

Τέλος ο Γιώργος Τουλούμης σημείωσε επίδοση 51.34 στα 400μ ενώ ακυρώθηκε στο 200άρι. Και οι τέσερις παραπάνω αθλητές προετοιμάζονται για το Πανελλήνιο Κλειστού Στίβου που θα διεξαχθεί 28-29 Φεβρουαρίου στο ΣΕΦ

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Βάδην Κ23 που έγινε στην Πάτρα οι αθλητές του ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα

Ο Γιώργος Τζατζιμάκης που έλαβε μέρος στο 20άρι ακυρώθηκε ενώ η Κυριακή Φιλτισάκου που ήταν άρρωστη δεν αγωνίστηκε στο αντίστοιχο αγώνισμα των Νέων Γυναικών.